תפריט נגישות
צמח ישראלי - מגדיר צמחיית ישראל

קימחון


קימחון (שם מדעי : Powdery mildew) הוא זיהום פטרייתי הפוגע מגוון רחב של צמחים.

פטריית הקִימַחון נוצרת על ידי זנים שונים של פטריות מסדרת הקמחונאים ופוגעת במגוון רחב של צמחים.  זוהי אחת מהמחלות הקלות ביותר לזיהוי והתסמינים שלה הם די ייחודיים. הפגיעה באה לידי ביטוי בכתמים אבקתיים לבנים על העלים והגבעולים. בדרך כלל הפטריה מתחילה את דרכה מהעלים התחתונים ומתפטחת ללמעלה, לפעמים היא פוגעת בכל הצמח בצורה שווה בלי קשר לגובהו.
ככל שהפטרייה מתפתחת הכתמים האבקתיים גדלים יותר ומצטופפים יותר עד שמתכסה כל העלה, והטחב עלול להתפשט גם לאורכו של גבעול הצמח.

פטריית קימחון מתפתחת היטב בסביבה עם לחות גבוהה וטמפרטורות מתונות. בהגדרה חקלאית, הפתוגן יכול להיות נשלט באמצעות שיטות כימיות, עמידות גנטית, ושיטות חקלאיות זהירות. חשוב להיות מודע לפטריית קימחון ולטפל בהקדם, פגיעה מפטריית קימחון עשוייה להשפיע באופן משמעותית על החקלאות על ידי הפחתת היבולים באופן דרסטי.

בישראל ידועות כ-50 משפחות צמחים הרגישות לפטריות קימחון מסוגים שונים:

פטריית הקימחון של החיטה 

פטריית קימחון של החיטה (שם מדעי : Blumeria graminis) יחסית קלה לאבחון, היא בעלת כתמים אופייניים בגוונים לבנים על עלוות החיטה, אלה יכולים להופיע באפידרמיס העליון והתחתון של העלים. ככל שהמחלה מתקדמת הכתמים מתכהים והופכים לצבע חום בהיר. פטריית הקימחון של החיטה היא טפיל השורד ומתפתח רק ברקמת צמח חיה.

את פטריית הקימחון של החיטה ניתן למצוא בכל אזורי גידול החיטה בישראל, אך היא שכיחה יותר באזורים בעלי סביבה לחה או צחיחה למחצה. פטריית קימחון הפך למחלה נפוצה יותר באזורים מסוימים בגלל שימוש מוגבר של דשן חנקני, שתורם להתפתחות הפטרייה. תסמינים חמורים של פטריית קימחון יכולים לגרום לעיכוב התפתחות של חיטה. אם לא מטפילים, מחלה זו יכולה לקטין באופן משמעותי את כמות היבול.

פטריית הקימחון של החיטה רדומה בפסולת צמחים. בתנאים חמים יותר לעומת זאת, הפטרייה יכולה להתעורר כנבגים ולהתפתח מחדש בצמחים חיים מארחים. היא "מחכה לעונה הבאה" בפסולת החיטה שנשארה בשטח ומתרבה בתנאי מזג אוויר מעוננים.
הפטרייה נפוצה יותר באקלים יבש יותר עם שדות חיטה מושקים ובנטיעות צפופות עוזרות להתפתחות של פטריית הקימחון.

שליטה על המחלה דורשת ביטול תנאים התורמים להתפתחותה ככל האפשר על ידי צמצום הצפיפות של הנטיעה. מאחר ודישון בחנקן מעודד צמיחת עלים צפופה, יש להשתמש בו בשיעורים מדויקים.
יש לחסל את הנוכחות של חיטה הגדלה כעשב בשדות חקלאיים, ולהשמיד את כל שאריות היבול באיזור.
הדרך היעילה ביותר לשלוט בפטריית הקימחון של החיטה היא באמצעות התנגדות גנטית,זריעת זני חיטה עמידים לפטרייה יצמצמו את השחיכות של המחלה בשטח.

פטריית הקימחון של הגפן

פטריית הקימחון של הגפן (שם מדעי : Erysiphe necator או Uncinula necator) באה ליידי ביטוי בדוגמת טחב אבקתי על עלי הגפן והענבים.

פטריית הקימחון של הבצלים

הפטרייה הגורמת לפטריית הקימחון של הבצל נקראת Leveillula taurica (ידועה גם בשם anamorph, Oidiopsis taurica).והיא פוגעת גם בארטישוק.

פטריית הקימחון של תפוחים ואגסים

שם מדעי : Podosphaera leucotricha היא פטרייה שיכולה לגרום לפטריית קימחון בעלים ובפירות של עצי תפוחים ואגסים.

פטריית הקימחון של דלועים ומלונים

שם מדעי : Podosphaera fusca היא פטרייה שיכולה לגרום לפטריית קימחון בכל משפחת הדלועיים: מלפפונים, קישואים ,דלעת , מלונים ואבטיחים.

פטריית קימחון בלילכים

שם מדעי : Microsphaera syringae היא פטרייה הגורמת להתפתחות פטריית קימחון במיני הלילך.

פטריית קימחון בתותים

שם מדעי : Podosphaera aphanis הוא הגורם לפטריית קימחון בתותים ובצמחים נוספים ממשפחת הורדיים.

פטריית קימחון בעלי עצים

שם מדעי : Sawadaea tulasnei היא פטרייה שגורמת להתפתחות פטריית קימחון בעלי עצים. בישראל היא פוגעת בעיקר בעצי אדר.

פגיעת הקימחון באמנון ותמר
אמנון ותמר, קימחון

פגיעת הקימחון בורד
קימחון בורד