תפריט נגישות
צמח ישראלי - מגדיר צמחיית ישראל

אודות צמח ישראלי


ארץ ישראל - ארץ קטנה ויוצאת דופן. שטח קטן המכסה ערב רב של אקלים היוצרים בתי גידול למגוון רחב מאוד של צמחים. אתר "צמח ישראלי" מסקר ומספק מידע מקיף בנושא הצמחייה בישראל.

מי כותב פה ולמה?

אתר "צמח ישראלי" הוקם בשנת 2012 בידי רם גואטה והיום הוא ממשיך להבנות ולהתייעל בחסות חברת "דרך הרשת בע"מ".

האתר הוקם מתוך רצון להכניס את הטבע ואת ערכי הסביבה לתודעה של הכלל תוך שמירה על דיוק המידע, אמינותו והתאמתו למקצועיים ולחובבים כאחד. עורכי אתר "צמח ישראלי" דוגלים במידע מקצועי ואמין המנוסח בנימה ידידותית ומקיפה שתתאים לכל סוג של קורא ותעודד את המתעניינים ללמוד ולהעמיק תוך כדי קידום ערכי החברה לשמירה על הטבע והנופים בארצנו.

מה כתוב פה?

אתר "צמח ישראלי" מציע מאגר מידע נרחב על מיני צמחים הגדלים בר ועל צמחים תרבותיים הגדלים בישראל. הצמחים האתר מסווגים על פי תקן ה APG III, שהוא התקן העדכני ביותר למיון צמחים.

צמחיית ישראל כוללת יותר מ-4000 מיני צמחים המייצגים יותר מ-150 משפחות צמחים. כ-2900 מיני צמחים מתוך כ-130 משפחות גדלים בר וכמעט 400 מהם הם צמחים מוגנים. בערך שליש מהצמחים המוגנים נמצאים בסכנת הכחדה וחלק קטן אף נעלמו מהנוף הארצישראלי.

נכון ל 10/11/12013 כבר יותר מ100 משפחות צמחים, 200 סוגי צמחים ו 650 מיני צמחים (עצים, שיחים וכו') מוגדרים באתר ולכל אחד מוקדש דף הבנוי ממידע מקיף ככל האפשר - סיווג טקסונומי, תכונות מורפולוגיות, תפוצה, מאמרים, צילומים, קישורים רלוונטיים ועוד. האתר נמצא בפיתוח מתמיד במטרה לייעל את השימוש בו ולכסות את כל המידע הרלוונטי.

האח הקטן של צמח ישראלי

בזמן הקמת אתר צמח ישראלי עלה הצורך בהקמת אתר קטן הכולל מדריכי גידול ידידותיים, הפרדת התכנים חשובה כדי לשמור על הסיווג של אתר צמח ישראלי כמגדיר צמחים.
לכן בתחילת שנת 2013 הוקם בלוגינון, בלוגינון כולל מגוון מדריכי גינון אורגני לגנן החובב. המדריכים מסבירים את החשיבות של חרקים בסביבה הטבעית ואיך אנחנו יכולים להעזר בהם במקום להלחם בהם.

איך פונים אלינו?

יש לך שאלה? הערה? או אולי הארה? עורכי האתר ישמחו לענות על כל שאלה ולהתייחס לכל הודעה, ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות טופס הצור קשר.

 
 
 

עוד